Březen 2007

ODDĚLOVAČE 1

31. března 2007 v 23:35 GALERIE


BUTTONKY

31. března 2007 v 22:25 GALERIE

PIXELS

31. března 2007 v 22:19 GALERIE
15161718495051525354104 105106107157 158159160161185 186187188189292293301

IKONKY NA BLOGÍSEK

31. března 2007 v 22:15 GALERIE

Značky © jen na blog.c

31. března 2007 v 22:11 RŮZNÉ
Značky © jen na blog.cz
Značky ©
® = alt + 0174
© = alt + 0169
™ = alt + 0153
♪ = alt + 13
= alt + 3
= alt + 11
= alt + 12
• = alt + 7
« = alt + 2222
= alt + 444
= alt + 5
= alt + 6
= alt + 777
= alt + 26
= alt + 27
= alt + 25
= alt + 24
= alt + 22
= alt + 23
= alt + 29
= alt + 1
= alt +2
= alt + 4
= alt + 8
= alt +10
= alt +14
= alt +15
= alt +16
= alt +17
= alt +22
= alt +30
= alt +31
(například: podržíš ALT a zmáčkneš 23 zároveň )

IKONKY

31. března 2007 v 21:50 RŮZNÉ

Tlačítka


CITÁT

31. března 2007 v 21:05 RŮZNÉ

citát

Žít, to je nejcennější věc na světě, neboť většina lidí jen existuje. O. Vilde
Když se ti v jeden krásný den na střepy rozbije tvůj sen, tak nebreč a zatni pěsti, vždyť střepy přinášejí štěstí.
Utrhl jsem květinu, zvadla mi. Chytil jsem motýla, zemřel. Až pak jsem pochopil, že krásy je třeba dotýkat se srdce. J. Lenon
Přátelé jsou jako andělé, když se ti zlomí křídlo a padáš, půjčí ti svoje a neohlíží se na svůj pád... Spadnu já nebo ty? Je to jedno - jsme jedna duše - jedno křídlo..
Nikdy nelitujte toho, co jste kdy udělali, protože jste tomu věřili a v tu chvíli se vám to zdálo to nejlepší, co jste mohli udělat. Když máte volit, vždycky zvolíte to nejmenší lo. Chce to jen sílu a odvahu za tím stát, žít s tím a nelitovat.
Dej každému dni příležitost, aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem v tvém životě. Tím myslím i to, že dej každému člověku šanci, aby se mohl stát tou nejkrásnější vzpomínkou v tvém životě.
JEN TAK PRO ZAMYŠLENÍ
Nemůžeme dělat veliké věci - můžeme pouze dělat malé věci s velikou láskou - a z takových věcí se stávají právě věci velké.
Po něčem toužit už je důvod žít..
Každý člověk může být úspěšný....protože každý může něčím sloužit, ke službě člověk nepotřebuje univerzitní titul, nemusí zvládat shodu podmětu s přísudkem. Jediné, co opravdu potřebuje je laskavé srdce.
Kdo CHCE, může víc, než ten, kdo MŮŽE.
Kdo mě pomlouvá, aby mě zlehčil, tomu se směji.
Kdo mě pomlouvá, že se na mě rozzlobil, toho lituji.
Kdo mě pomlouvá, protože sám je špatný, tomu odpouštím.
Kdo mě pomlouvá, a pravdu mluví, tomu děkuji.
Žádný člověk nemá jen kladné a záporné vlastnosti, ale má usilovat o to, aby je poznal, své špatné vlastnosti potlačoval a dobré rozvíjel.
Kdo nedomýšlí věci věci do konce,musí často začínat od začátku.
Pamatuj si, že i ta nejtěžší hodina ve tvém životě, má jen 60 minut.
Dej každému dni příležitost, aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem ve tvém životě.
Kdo chce hýbat světem,musí pohnout sám sebou

ZDRAVÍ- ŽIVOTNÍ STYL- ZDRAVÁ STRAVA

31. března 2007 v 20:51 PRO DÍVKY
Zdraví - Životní styl - Zdravá strava:Přežijte zimu s léčivými bylinkami
Autor: www.sxc.hu
S přicházejícím chladným zimním počasím začínají i onemocnění horních cest dýchacích a únava. Přichází čas receptů našich babiček a pití bylinkových čajů.
V době průmyslově vyráběných směsí spousta z nás zapomněla, že existovaly babky kořenářky, a řadíme je spíš do pohádek. Mohu vás ujistit, že ještě existují a jejich čaje pomáhají léčit. Namíchat vlastní léčivou směs není snadné, jsou nutné odborné znalosti.
Léčivky se sklízejí během léta, většinou se používá list nebo květ a suší se ve stínu na místě s prouděním vzduchu. Takto usušená droga se uchovává v papírových nebo plátěných sáčcích, krabicích nebo ve sklenicích se zabroušeným okrajem. Je třeba zabezpečit pro uchování suché místo, kde nehrozí nebezpečí přejmutí pachů ostatních uchovávaných surovin (např. hub).
Čaje připravujeme výluhem, odvarem nebo nálevem.
Výluh: Do šálku vody (studené nebo vlažné) vhodíme určené množství čaje, obvykle jednu vrchovatou lžičku, zamícháme a necháme asi 8-12 hodin stát. Podáváme jej buď studený, nebo ohřátý ve vodní lázni.
Odvar: Drogu vhodíme do nádoby a pomalu přivedeme k varu. Pomalu vaříme asi 15 minut. Je to nejméně šetrnější způsob, který se používá se hlavně u přípravy směsí s různými chemickými vlastnostmi, kde se kombinují výluh s odvarem.
Nálev: Drogu přelijeme vroucí vodou, přikryjeme, občas krouživým pohybem promícháme a po 20-30 minutách scedíme.
Meduňka - listy
Užívají se při potížích trávicího ústrojí, uklidňují. Nápoj se připravuje výluhem nebo kombinací výluhu s nálevem.
Heřmánek - květy
Užívá se při nadýmání, potopudný. Připravuje se výluhem nebo nálevem, případně jejich kombinací.
Černý bez - květy
Potopudný prostředek. Připravuje se výluhem nebo nálevem.
Tymián - nať
Mírní křečovitý kašel a uvolňuje hleny. Působí antisepticky. Nápoj se připravuje výluhem nebo nálevem nebo jejich kombinací.
Pampeliška - kořen
Užívá se při žlučníkových potížích. Připravuje se výluhem.
Lípa - květ
Potopudný prostředek. Připravuje se výluhem nebo nálevem.
Ibišek - listy, kořen
Prostředek usnadňující odkašlávání. Připravuje se výluhem nebo kombinací výluhu s nálevem.
Zeměžluč - nať
Používá se při nechutenství, žaludeční slabosti, příznacích špatného trávení a jako pomocný lék při cukrovce. Příprava výluhem nebo kombinací výluhu s nálevem.
Divizna - květ
Používá se při kašli, zánětu průdušek, chrapotu a bronchitidě. Připravuje se nálevem.
Jahodník - list
Používá se při léčení průjmů, chorobách ledvin. Připravuje se nálevem.
Řepík - nať
Používá se jako podpůrný prostředek při poruchách trávení, jaterních onemocněních, při průjmech a střevní nečinnosti. Připravuje se nálevem.
Všechny tyto rostliny se požívají v lékařství jako podpůrné prostředky. Historie pěstování těchto rostlin sahá až do 8. století. Začaly vznikat první lékárny a zkušenosti z lidového léčitelství se staly základem pro oblast lékárenství. Přesto však u některých rostlin není dodnes známo, proč mají takové účinky na náš organismus.
Nápoje připravené z některých léčivých rostlin mohou být ve vyšším množství pro organizmus jedovaté, proto vlastní výrobu těchto čajů konzultujte s lékařem nebo léčitelem.

MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ

31. března 2007 v 20:44 RŮZNÉ
Meduňka lékařská (Melisa officinalis L.)
Bylinky jsou odjakživa významným pomocníkem při léčení různých obtíží. Na co která je a jak nám může pomoci?
Popis
Vytrvalá bylina až 150 cm vysoká. Ze šupinatého oddenku vyrůstá větvená a hustě listnatá lodyha. Spodní listy jsou vstřícné, dlouze řapíkaté, tenké, mají vejčitý tvar a okraj vroubkovitě pilovitý. Horní listy mají jen krátký řapík a jsou téměř klínovité. Bledé, růžově modré, zřídka žlutobílé květy jsou uspořádané v jednostranných lichopřeslenech. Kalich a koruna jsou dvoupyské. Plody jsou tvrdky. Všechny rostlinné části mají příjemnou citrónovou vůni. Meduňka kvete v červnu a červenci.
Výskyt
Původem je z východního Středomoří. V četných zemích i u nás se dnes pěstuje. Je odedávna naši zahrádkovou bylinou. Ojediněle zplaňuje.
Užívaná část
List (Foliům melissae), nať (Verba m.)
Sběr a úprava
Sbírá se v červnu a červenci v odpoledních hodinách za suchého, chladného počasí před obdobím květu. Syrové listy špatně snášejí skladování. Suší se ve stínu, pokud možno rychle. Při pomalém sušeni hnědne. Při umělém sušeni začínáme při 30° a zvolna zvyšujeme teplotu na 40°. Droga má citrónovou vůni jako čerstvá bylina a kořenitou chuť. Listy se nejčastěji získávají odrhnutím natě. V době plného rozvití květu listy nevoní již tak příjemně. V kultuře se sbírají až třikrát za období.
Účinné látky a působení
List obsahuje jednak silici (až 0,1 %) s hlavní obsahovou složkou citralem, citronelalem a geraniolem, jednak třísloviny (asi 4 %) a kyseliny hydroxytriterpenové, např. kyselinu ursolovou. Silice má podobné vlastnosti jako bergamotová a mátová. V malých dávkách celkově uklidňuje, zvlášť trávicí trakt, zvyšuje sekreci žluči a zabraňuje tvorbě plynů. Zpomaluje tep a snižuje krevní tlak.
Užití
Vnitřně jako sedativum, karminativum a spasmolytikum v nálevu (2-3 šálky denně, 1 čajová lžička řezané drogy na 1 šálek) při nadýmání a lehkých střev nich a žaludečních katarech a dále k podpoře sekrece žluči. Je to uklidňující prostředek při bušení srdce, srdečních neurózách, nespavosti a vůbec při psychoneurotických obtížích.
Při lehké nespavosti se užívá v lidovém léčitelství čajová směs: meduňkový list, kořen kozlíku a chmelové šištice (stejným dílem). Na šálek nápoje se upotřebí 2 kávové lžičky směsi. S oblibou se užívá při všech kolikách a křečích břišních i pánevních orgánů. Zevně k přípravě koupeli a obkladů při zánětech nervů a při revmatismu.
Poznámka
Meduňka je citranovou surovinou. Z natě se destilací získává silice. Při snaze o mechanizaci sběru se začíná místo listů používat nať. Obsahově vyhovují mladé vršky rostliny.
Zdroj: Naše rostliny v lékařství, Korbelář Endris, nakladatelství Avicenum
MOJE IKONKA

IKONKA NA WEB
MANŽEL A SYN MOTOCROSS