PRO DÍVKY

Jak správně nalíčit oči

2. února 2010 v 19:10
Tužky na oči
Linku konturovací tužkou vykreslujeme těsně v řasách horního víčka - na vnějším okraji může být silnější a lehce zvednutá vzhůru. Na spodním víčku stačí vykreslit jen vnější koutek a směrem k duhovce ztenčit do ztracena. Kontura na celém spodním víčku oko zmenšuje a zavírá. Linku vždy přepudrujte stínem v barvě tužky nebo i v barvě kontrastní (zelená linka pudrovaná šedým, modrým, černým stínem apod.), linka se nebude rozpíjet a vydrží celý den. Pokud chceme dosáhnout neohraničené linky, rozmaže se vykreslená kontura pěnovým aplikátorem nebo vatovou tyčinkou a zapudruje stínem. Vně dolního víčka - přímo k bělmu - lze pro zjasnění a zvětšení malých očí použít bílou konturu. U velkých očí se pro zmenšení objemu oka aplikuje k bělmu tmavší tužka - např. šedá, modrá, zelená, šedozelená, hnědá (černá je příliš tvrdá - hodí se spíše k večernímu líčení).
Oční stíny
Barvu stínů volíme s ohledem na svůj barevný typ, barvu očí a příležitost, pro kterou se líčíme. Ženám studeného barevného typu nejvíce sluší stíny šedé, černobílé, modré, zelené, šedomodré,šedohnědé, šedozelené, růžové, fialové. Teplé odstíny vytváří u studeného typu dojem unavených očí. Teplý barevný typ vypadá svěže v tónech hřejivých - hnědá, rezavá, zlatá, žlutá, khaki zelená, béžová. Pozor si je třeba dát u odstínů růžové, fialové, vínové, červené, rezavě hnědé - tyto barvy nevypadají dobře na unavených očích, které pak působí uplakaně.
U očí malých, nebo hluboko posazených volíme na plochu víčka stín světlý (i perleťový), tmavý aplikujeme do ohybu víčka a jako linku těsně v horních řasách. Vystínovat jím lze i vnější koutek horního a dolního víčka.
U očí velkých (vystouplých) je výhodné nanést tmavší matový stín na celou plochu horního víčka.
U očí s nízko posazeným obočím, kde není při otevřených očích vidět horní víčko, nepoužíváme linky, ale pouze víčko plošně vystínujeme neutrálním stínem, např. v barvě očí.
Oči blízko u sebe se oddálí nanesením světlého stínu do vnitřních koutků očí a protažením tmavšího stínu za vnější koutek. Linka na horním víčku se vykresluje jednu třetinu od vnitřního koutku, jinak by se oči přiblížily k sobě. Na spodním víčku stačí vystínovat, nebo vykreslit tužkou jen vnější koutek.
Oči daleko posazené přiblížíme nanesením tmavšího stínu do vnitřních koutků, směrem k vnějšímu okraji víčka se musí stín zesvětlovat. Líčení se nesmí protáhnout za vnější koutek oka! Linku lze sytě vykreslit od vnitřního koutku a směrem k vnějšímu okraji víčka zesvětlit do ztracena.
Podobný princip líčení platí i u očí s pokleslými vnějšími koutky (smutný pohled), vystínováním pokleslé partie by koutky očí ještě více povadly. Zde se nejtmavší tóny aplikují do středu víčka a šikmo vzhůru k obočí. Tím se opticky vnější koutky zvednou.
U starších žen jsou vhodnější matové stíny - perleť zvýrazňuje nerovnosti pleti (vrásky).
Řasenky
Je dobré si pořádně prohlédnout svoje řasy a teprve potom si vybírat řasenku. Na krátké řasy je vhodná řasenka prodlužovací, na rovné řasenka tvarovací, která řasy otočí vzhůru, na řídké pak řasenka zhušťovací, která řasy zhustí i prodlouží. Nejdůležitější je však správná technika líčení.
Z řasenky se nejdříve setře přebytečné líčidlo zpět do zásobníku a nanese se jedna tenká vrstvu na dolní a pak horní řasy. Dolní řasy lze podložit papírovým kapesníkem, aby se nepotřísnila pokožka. Pokud jsou dolní řasy příliš dlouhé nebo tmavé, raději je nelíčíme vůbec, nebo se řasenka nanese jen ke kořínkům. Příliš nalíčené dlouhé spodní řady vrhají stíny, které opticky zvýrazňují vrásky a kruhy pod očima. Po zaschnutí první vrstvy se nanese na horní řasy druhá, která je výrazně prodlouží a zhustí, v případě potřeby se postup opakuje. Nalíčení řas musí být přirozené - řasy příliš nabalené líčidlem působí tvrdým umělým dojmem.
Pro nabrání líčidla pohybujte krouživě kartáčkem v zásobníku, nikdy s ním v řasence "nepumpujte" - zbytečně se do ní dostává vzduch a řasenka rychleji vysychá.

Jak se správně nalíčit?

2. února 2010 v 19:04
Jak se správně nalíčit?
Ideální pro líčení je denní světlo, protože pak vás při náhodném pohledu do zrcátka nepřekvapí zmalovaná tvář . Pokud se líčíte v koupelně, dbejte na to, aby vám na obličej dopadal dostatek světla, nejlépe bílého.
Podkladová líčidla
Úkolem tekutého podkladového make-upu je zakrytí drobných nedostatků a hladkého povrchu obličeje. Vždy se musí přepudrovat. Můžete použít i tuhé podkladové líčidlo. Nanáší se vlhkou houbičkou a není nutné se přepudrovat.

Barevné korektory
Naučíte-li se s nimi pracovat, oceníte jejich schopnost zakrývat veškeré vady pleti.

Zelený korektor- snižuje zarudlost, Fialový - dodává zdravější jas nažloutlé pleti, Bílý - pomůže zakrýt tmavé kruhy pod očima. Chcete-li aplikovat korektor na celí obličej, učiňte tak před rozetřením podkladového líčidla. Na malá místečka ho naneste až na podklad.
Zvýraznění očí
Dobře upravené obočí přitahuje pozornost k očím a vyvolává dojem, že jsou větší. Barva obočí by měla být v souladu s odstínem vlasů a celkovým barevným laděním make-upu. S očními stíny dosáhnete nepřeberného množství efektů. Můžete použít max. čtyři různé odstíny: neutrální jako podklad, hlavní barvu, tmavší tón pro zdůraznění a světlejší na prosvětlení. Účinným prostředkem jasnému vykreslení očí jsou oční linky. Závěrečnou tečkou jsou pečlivě nalíčené řasy. Řasenku nanášejte už od vnitřního koutku oka a po obou stran řas.

Líčení rtů
Rtěnka by měla sjednotit ostatní barvy a celkově oživit obličej. Konturovací tužkou dodáte ústům jasný úhledný tvar. Aby se vám sní lépe kreslilo, vetřete do rtů trochu hydratačního přípravku. Rtěnku aplikujte štětečkem - bude nanesená přesně a rovnoměrně. Pak si otiskněte rty do papírového ubrousku, tím se odstraní přebytečná barva. Chcete-li mít rty matné přepudrujte je, pokud lesklé použijte lesk.
Jasný pohled
Tmavé kruhy, opuchlost, vrásky. S tím vších udělejte rázný konec s pomocí našeho programu pro krásné oči a jasný pohled. Nedostatek spánku, alergie, příliš soli, alkohol a nečištěné prostředí zapříčiňují unavené a podrážděné oči. Drobné nedostatky se rychle mohou změnit ve větší problém. Proto není radno zanedbávat péči o oči a oční okolí.
V současném uspěchaném světě mnoho žen trpí nedostatkem spánku a odpočinku vůbec. Mysl můžete povzbudit šálkem kávy, tělo studenou sprchou, oči však nikdy nelžou. Zarudnutí, pokleslá víčka a tmavé kruhy jsou jasnými příznaky vyčerpání a dokáží celý vzhled značně narušit. Přitom je oživení unavených očí snadné, budete-li následovat pár jednoduchých kroků.
Krok 1: Pryč s čočkami
Nosíte-li pravidelně kontaktní čočky, sama dobře víte, že čočky mohou občas zapříčinit rudé a suché oči. Spolu s nedostatkem spánku může být výsledek pěkně nepříjemný. Takže pokud jste se probudila s krvavým pohledem či cítíte silnou suchost v očích, zapomeňte alespoň pro dnešek na čočky a sáhněte po brýlích. Ty mají tu dobrou vlastnost, že umějí dobře zakamuflovat unavený pohled.
Krok 2: Dejte očím vláhu
Pár kapek umělých slz (k dostání v lékárně) zvlhčí oči a dodá jim jas. Některé oční kapky dokáží stáhnout žilky, takže rudé bělmo rázem zmizí.
Krok 3: Síla barev
Jakmile jste zachránila své oči před nepříjemně stráveným dnem, nastal čas na rafinovanou hru na líčení. Tmavé a matné stíny nechejte na dně zásuvky a naopak se poohlédněte po jasných a lesklých líčidlech. Použijte stíny ve světlých odstínech s obsahem třpytek. Společně pomáhají "probudit" pohled. Od obočí po pohyblivé víčko naneste světlý stín a nad řasy naneste jemně středně tmavý odstín.
rok 4: Bílá bělejší
Profesionální vizážisté s oblibou používají následující trik - černou tužka nahrazují tmavě modrou, kterou nanášejí podél horních řas a bílou či tělovou tužkou nakreslí linku na spodní vnitřní víčko. Tmavě modrý odstín opticky rozzáří bělmo a to se zdá bělejší než ve skutečnosti a bílá zvětšuje oko a projasňuje celý pohled.
tip: Bílou či tělovou oční linku se noste během dne sebou na občasné opravy.
Krok 5: Natočte řasy
Pro dokonalý výsledek před nanesením maskary řasy natočte s pomocí speciálních kleštiček. Natočené řasy vypadají mnohem lépe a otevírají očí.
Krok 6: Dotek dokonalosti
Zadíváte-li se pozorně na fotografie celebrit kráčejících po červeném koberci před zraky diváků a neúprosných televizních kamer, uvidíte, že každá slavná žena má třpytivé vnitřní koutky očí. Proč? Jejich vizážisté znají jednoduchý a přitom nesmírně účinný trik. Jemný dotek bílé třpytivé tužky dodá očím lesk a jas a ty se znají být větší, protože se světlo nachytává v koutku a přitahuje pozornost.
Na co by žena při úpravě vzhledu neměla před odchodem z domova do práce zapomenout?
Ranní líčení lze v pohodě zvládnout za 10 minut a je dobré se naučit základní postup u profesionála. Nechte si vymluvit zaběhlou rutinu a natrénujte nové styly a fígle. Až budete mít po ruce vše potřebné v dobré kvalitě, půjde to rychle a výsledek bude skutečně velmi brzy vidět. Rovněž investujte do dobrých štětců, není jich potřeba mnoho. Prostě se to naučte stejně jako slovíčka nebo bublaninu.
Je aktuální zvýrazňovat oči linkami a stíny, anebo jsou s ohledem na trendy důležitější rty?
Kouřové oči jsou na večer bezkonkurenční jistota. Možná váháte, zda by Vám takové líčení slušelo - pokud ale dodržíte přesně postup a najdete správnou intenzitu, tak se tohoto stylu už nevzdáte! Základem je ztlumit rty - jinak to není ono. Pokud jste však obdařena plnými rty a přirozeně tvarovaným obočím, rozhodně vyzkoušejte také opak: obočí trochu zdůrazněte šedohnědou tužkou, oči nechte jemné, bez linek, s decentní řasenkou a béžovými stíny, rty vykreslete co nejpřesněji sytou rtěnkou z palety módních odstínů. Letos je velmi pestrá a odstíny vesměs slušivé, vybere si opravdu každý barevný typ. Volte tmavě vínovou, čokoládovou, sytě růžovou... a ještě něco, každá žena by měla mít jednu rtěnku ve "své" sytě červené barvě...
Je nutné "zdravíčko" na tváře, anebo se "nosí" styl přirozených "bledulí"?
Tvářičky je dobré zdůraznit vždy, ať už pěstujete vzhled křehké víly a lpíte na minimalistickém makeupu či naopak. A sluší jak bledé, tak opálené pleti, pro každého se najde vhodný odstín - bledulka zvolí jemňounkou béžově broskvovou či narůžovělou, sportovní typ bronzer či svěží růžovou a vamp třeba chladnější starorůžovou.
Jak z očí vyrobit oči svůdně kočičí?
Svůdné kočičí oko je už trochu obtížnější disciplína, ale je třeba rozhodně to zkusit. Kupte si dobrou černou tužku a směle do toho. Základem je dobře vykreslit výraznější vnitřní linku kolem celého oka - ano, i kolem vnitřního koutku. Nebojte se linku pořádně protáhnout ve vnějším koutku a rozmazat. Zbytek je o psychice: pokud si na sebe takhle po chvíli zvyknete, můžete pokračovat s kombinování tmavých (troufáte-li si, tak opravdu černočerných) a světlých stínů vcelku obvyklým způsobem, jenom vše víc protáhnete směrem ven. Pozor na přechodové hrany mezi barvami, ty tam být prostě nesmějí, zjemňujte prstem či kulatým štětečkem. Naštěstí čím rozmazanějši, tím lepší. A opatrně - vaše pleť musí vypadat jako z porcelánu, takže v žádném případě neodbývejte podklad!
Jak opticky zvětšit/zmenšit rty?
V prvním případě na rty patří jenom velmi světlá rtěnka či lesk, pokud se na to cítíte, tak v sytě růžové - tato kombinace je hitem londýnského podzimu.TIP: při konturování se na sebe usmějte do zrcadla, zpevní to tkáň rtů a můžete tužku dobře opřít. Správná tužka dobře kreslí, ale není příliš měkká. Zkuste ji nechávat v ledničce.

Světle nalíčené lesklé rty vypadají o dost větší. Při nanášení podkladu přejeďte i rty a světlou konturovací tužkou v barvě rtů, ne tmavší, obtáhněte precizně vnější konturu rtů. Pokud si dáváte lesk, můžete velmi opatrně přetáhnout horní okraj rtů v srdíčku, efekt vás mile překvapí.
Naopak, pokud máte pocit, že máte příliš velké rty, volte matnější neutrální odstíny. Opět rty přetřete při nanášení podkladu trochu makeupem a opět použijte ostrou tužku v neutrálním odstínu, ale tentokrát těsně pod konturou rtu.
Jaké barvy očních stínů jsou teď v módě?
Vždy a zcela zásadně volím barvu stínů k očím: vše, co změkčuje a zvýrazňuje barvu a hloubku oka, je v pořádku, to ostatní, jakkoli in, jsou vyhozené peníze. Takže, jiné barvy podzimu pro modroočky, zelenoočky a pro čokoládově hnědé oči! Krásně se líčí zelené oči - zkuste třeba kombinaci khaki zelené, zlaté a vínové, která zaručeně rozzáří zeleň duhovky a navíc je super in! Modré oči nádherně vyniknou v bronzových nebo meruňkových odstínech, letos je zkuste kombinovat s temně lilkovou, výsledek vypadá opravdu krásně tajemně. Odvážnější světloočky by si měly před společenskou sezónou rychle pořídit krabičku kvalitních stínů černých jako saze. Hnědoočkám budou z barev letošního podzimu vyloženě slušet odstíny lila, vínové, sytě fialové v kombinaci s jemným perleťovým třpytem - zlatobéžovým či stříbřitě fialkovým.
Je pravda, že rty by měly být v odstínech růžové?
Růžové rty? Zcela jednoznačně! Navíc překvapivě sluší většině žen, najděte jenom ten správný odstín k Vašemu typu. Letos se rozhodně nemusíte vyhýbat sytějším tónům.
Jak zvýraznit zapadlé oči?
Zajímavý tvar oka, zkuste tento postup. Důležité je správné vykrytí kruhů pod očima a stínů kolem nosu. Použijte světlý tekutý korektor spíše žlutavé barvy, nikdy do růžova. Minimální množství zaťupejte prstem do ztracena. Víčka prosvětlete, klidně i perleťovým stínem. Teď přijde to hlavní, tmavší kontura. Spodní linku veďte podle tvaru oka asi od poloviny směrem ven a protáhněte dál. Tmavším stínem rovněž vystínujte vnější koutek a také hranu oblouku. Tmavý stín ani linka by rozhodně neměly být přes celé horní víčko, ale pokud je budete jenom prosvětlovat bez kontury, žádoucího výsledku nedosáhnete. Dobře vypadá jiskřička třpytu ve vnitřním koutku.
Samozřejmě, že každá z nás má jiný tvar obličeje, jiné výrazné rysy, ale existují základní kosmetická pravidla, která se vyplatí respektovat, pokud chcete působit upraveně a skvěle nalíčeně. Nechte se inspirovat kosmetickou abecedou!

Důležitý základ
Pokud se nemůžete pochlubit naprosto bezproblémovou pletí, ala čerstvá broskev, vaším základním stavebním kamenem by měl být vždy tónovací krém: "Jeho odstín se vždy musí shodovat s odstínem pleti, maximálně si můžete dovolit o odstín tmavší. S jakýmkoli jiným bude váš obličej působit jako umělá maska,"

Na něj potom můžete nanášet make-up, ale i u něj platí pravidlo raději méně než více. Pokud opět nechcete působit jako se škraboškou, rozetřete jej do ztracena v oblasti vlasových partií, za ušní boltce a pod bradu. Zásadně si však pamatujte, že make-upem se nikdy nelíčí krk!

Oči a obočí
Dokonalého nalíčení očí se vám nikdy nepodaří dosáhnout bez dobře vytrhaného obočí. Od kořene nosu odstraňte pinzetou přebytečné chloupky, u středu oka nechte vždy oblouk obočí širší a směrem k vnějšímu koutku ho zužujte. "Pokud si obočí dokreslujete za pomoci stínů nebo tužky, rozhodně se vyhněte černé barvě, která působí příliš tvrdě a uměle,"

Oční linky vám prokáží skvělou službu, pokud toužíte po výraznějších očí a pronikavém pohledu. Nakreslete je bezprostředně za řasami, protože čím větší "odstup" mezi nimi a linií řas bude, tím nepřirozeněji budou působit. Máte-li nevýrazné a malé oči, nedoporučuje se kreslit horní a spodní linku až do očních koutků, protože tím oko ještě více opticky "zavřete" a zmenšíte. Raději zvolte umně nakreslenou linku pouze na horním víčku: "Malým trikem na optické zvětšení očí je použití očních linek ve stejné barvě jako je řasenka. Oči tím získají větší a jasnější vzhled," podotýká kosmetička.

Osudové rty
U líčení rtů byste měli mít na paměti skutečnost, na kterou upozorňují profesionální vizážisté, a totiž, že jen naprosto výjimečně se najde člověk, který by se mohl pochlubit souměrnými rty. Líčení proto vede především k tomu, aby se obě strany rtů vyrovnaly. Potýkáte se s tím, že vám rtěnka nikdy dlouho nevydrží? Marta Vazačová vám nabízí řešení: "Naneste na ústa nejprve trochu pleťového podkladu, který vám zaručí, že rtěnka bude mít výrazně delší trvanlivost."

Jestliže jste zvyklá používat u líčení rtů konturovaní tužku, její linii začínejte u horního rtu uprostřed a malujte směrem ke stranám. U dolního rtu nakreslete konturu z jedné strany na druhou. "Zásadní chybou, kterou ženy často dělají, je používání rtěnky v klasické vysunovací úpravě," podotýká Marta Vazačová. "Se špalíčkem, na který se rtěnka postupně obrousí, však v žádném případě nemůžete rty dobře nalíčit. Chcete-li mít rty bez přetahování a nedotažených míst, nanášejte rtěnku nejprve na štěteček a teprve potom na rty." Na popraskané rty je potom vhodnější použít lesk na rty než klasickou rtěnku, upozorňují vizážisté.

VODA A JAK S NÍ HUBNOUT

2. února 2010 v 17:20

VODA

Pokud ze svého pitného režimu vyškrtneme všechny slazené šumivé nápoje a nahradíme je vodou, brzy pocítíme jak nejen získáváme energii, ale také přirozeněji ztrácíme kila.

Pijte vodu - zhubnete! Voda hraje nezbytnou úlohu v životě člověka a všech živých organismů. Je nenahraditelná. Napomáhá při trávení jídlaa absorpci živin. Za pomoci vody se z těla vylučují škodlivé odpadní látky.

Voda - jak často pít?

Už ráno bychom měli začít sklenicí vody na lačný žaludek, protože tím jej postupně připravujeme k trávení. Sklenicí vody získáme větší pocit nasycenosti. V průběhu celého dne je nezbytné nezapomínat na pravidelný pitný režim. V momentě, kdy se dostaví pocit žízně, je už zpravidla pozdě. Pokud mezi jídly nepijeme dostatek tekutin, tvoří se nám v ústech málo slin a trpí tím zažívání.každým nádechem a výdechem uvolňujeme vysoce zvlhčený vzduch - a tím ztrácíme vodu. Podle odborníků jsou to až dvě velké sklenice vody. Velké množství vody se ztrácí také skrze póry naši kůže a vylučováním. K tomu musíme přihlédnout ke zvýšené fyzické námaze, k teplému počasí. Tělo si tak žádá až trojnásobné množství tekutin. V průměru bychom měli vypít zhruba 3 litry denně (aniž se potíme horkem nebo námahou). Avšak většina z nás přijímá sotva třetinu.

Voda - jak zeštíhlet?

Pokud chcete zeštíhlet a udržet si váhu, dělejte to, co dělají Francouzky. Ať už se pohybují během dne kdekoliv, nezapomínají na láhev čisté vody,kterou mají neustále při ruce. Dostatek vody působí blahodárně na zažívání,organismus se postupně očišťuje a připravuje na trávení. Pokud dostatečně pijeme, tak také náš pocit hladu sesnižuje. Zlepšuje se rovněž naše soustředění, kvalita pleti, zvyšuje se energie. Pokud netrpíte žádnou chorobou jater nebo ledvin, tak vám voda pomůže při shazování kil a udržení váhy, ale i při zlepšování všech tělesných funkcí.

Voda - proč právě ona?

Na trhu je celá řada barevných a šumivých nápojů, které jsou však obohaceny o celou řadu chemikálií. Prakticky všechny "limonády" jsou barveny, ochucovány, stabilizovány a chemicky konzervovány. Především je v nich ale příliš mnoho cukru (a umělých sladidel), a to tělo znečišťuje a překáží játrům k odbourávání tuků. V obchodech máme vodystolní, pitné, kojenecké, minerální - neperlivé i perlivé. Kojenecké a stolní balené vody jsou vyráběny s použitím přísnějších limitů než jsou limity kontaminantů pro vody pitné. A pro vody kojenecké jsou přísnější než pro vody stolní. Ne vždy budeme mít po ruce balenou vodu - potom se nemusíme bát nahradit ji (alespoň občas) pitnou vodou z vodovodu. Jistou alternativou zůstávají rovněž neslazené bylinkové čaje. Ale pozor na ovocné džusy: je v nich velká koncentrace cukru. V minerálkách zase nadměrný obsah minerálních solí a přítomnost dalších látek problematické povahy (např. arzen).

CVIKY NA ZADEK

2. února 2010 v 17:16

CVIKY NA ZADEKMít hezké a pevné hýždě chceme hlavně z estetických důvodů, ale ani ty zdravotní nelze opominout. Hýžďové svaly se totiž podílejí na správném držení pánve, čili také na držení celého těla. Pokud jsou tyto svaly slabé, mohou být zodpovědné například za bolesti v oblasti beder. Procvičování těchto svalů má kladný vliv také na vnitřní orgány uložené v pánvi. Cvik na zadek 1
Lehneme si na levý bok a hlavu opřeme o levou ruku. Zvedneme ze země obě narovnané nohy.
Pravou nohu podržíme ve vzduchu a levou kmitáme nahoru a dolu.
Cvičíme dokud neucítíte pálení, poté nohy vystřídejte.


Cvik na zadek 2
Lehneme si na záda a ruce položíme podél těla. Chodidlo pravé nohy opřeme o levé koleno.
Napneme zadek a zvedneme ho ze země alespoň 25cm. V této poloze vydržíme pět vteřin a vrátíme se zpět do výchozí polohy. Opět po několika opakování vystřídáme nohy.


Cvik na zadek 3
Lehneme si na břicho, čelo položíme na pokrčené ruce a pomalu zvedáme obě natažené nohy.
Opět vydržte alespoň pět vteřin a pomalu položte nohy zpět na zem.


Cvik na zadek 4
Klekneme si a opřeme o předloktí rukou. Zvedneme pokrčenou pravou ruku tak, aby koleno bylo v jedné rovině se zadkem. Zvedneme ještě o dalších deset centimetrů a chvíli v této pozici vydržíme.
Opět po několika opakování vystřídáme nohy.


Cvik na zadek 5
Sedneme si na zem a narovnáme záda. Dlaně položíme vedle zadku a levou nohu pomalu zvedáme ze země. Vydržíme v krajní poloze a uvolníme. Po několika opakováních vystřídáme nohy.

MODELÁŽ GELOVÝCH NEHTŮ

1. února 2010 v 20:53

Gelové nehty si můžete modelovat samy doma, stačí jen mít sadu, čas a ze začátku i trochu trpělivosti.

Postup

  • Před modelací gelových nehtů je potřeba upravit přírodní nehet. Nejlépe ho zastřihnout na co nejkratší délku a pomocí dřívka zatlačit kůžičku kolem nehtů.
  • Pro lepší přilnavost gelu zdrsníte a odmastíte nehet jemným pilníkem či leštičkou tak, že zmatníte celý povrch přírodního nehtu.
  • Vyberte správnou velikost tipu. Na tip naneste lepidlo a nalepte na okraj nehtu. Vzdálenost od okraje závisí na druhu tipu. Dávejte pozor na vzduchové bubliny. Vyhnete se jim tak, že tip s lepidlem přiložíte k okraji přírodního nehtu asi pod úhlem 45° a houpavým pohybem přilepíte směrem od okraje nehtu ke středu. Přebytečné lepidlo setřete vatovým tamponem.
  • Gilotinou upravte délku tipu a následně vypilujte přechod mezi tipem a nehtem do ztracena. Po té upravte nehet do požadovaného tvaru.
  • Na přírodní nehet, tam kde není tip, naneste Primer. Ten je velmi důležitý pro přilnavost gelu.
  • 1.fáze - Naneste tenkou vrstvu gelu Glass po celé délce. Gel nenanášejte až ke kůžičce, při odrůstání nehtů by vznikaly bubliny, do kterých by se mohla dostat nečistota. Po nanesení gelu na prst jej vložte do UV lampy na několik sekund. Po vytažení z lampy gel nestírejte.
  • 2.fáze - Naneste modelovací gel Pink tak, aby měl ve středu nehtu tvar kopečku. To znamená, že nanesete větší množství gelu na střed nehtu a jemně rozetřete k okrajům nehtu. Opět vkládejte UV lampy na několik sekund. Jakmile dokončíte všechny prsty, vložte obě ruce najednou do UV lampy na cca 2 min. Pokud začne prst v lampě pálit, přitlačte prstem do podložky, tímto by mělo pálení vymizet, popřípadě jej na chvíli vytáhněte z lampy. Poté celé nehty otřete tampem namočeným v odstraňovači výpotků gelu.
  • Nehty vypilujte a sjednoťte do požadovaného tvaru.
  • 3. závěrečná fáze - Naneste opět gel Glass, který se pokládá v tenké vrstvě. Prst po prstu vkládejte do lampy. Setřete odstraňovačem výpotků gelu. Tímto je modeláž hotova. Místo gelu Glass, můžete v této 3. fázi použít i Gel Milk, kterým získáte přirozený vzhled a vyrovnáte nerovnosti způsobené broušením či pilováním.

Rada na závěr

Po ukončení modelace nehtů - 3. fáze, použijte velmi tenkou vrstvu UV Gelu Finish, kterým docílíte vysokého lesku. Vložte do lampy, až do doby, kdy nebude tato vrstva lepkavá. Nanesete-li příliš velkou vrstvu gelu Finish, bude Vám povrch nehtu po nárazu praskat.
Na závěr ošetřete okolí nehtu pomocí olejové výživy na nehty a natřete celé ruce krémem.


Sady pro modeláž nehtů koupíte na internetu nebo ve specializovaných prodejnách

Dělám gelové i akrylové -poradím

Blogy SuperStár

1. února 2010 v 13:45

Jak se zbavit akné?

31. ledna 2010 v 20:56
Patříte také mezi ty, kteří se už nějakou dobu, možná i několik let nemohou zbavit těch nepříjemných pupínků? Každý vám říká jiná pravidla, ale žádná rada ještě stále nepomohla? Zkusme si jich pár vyjmenovat, a třeba už všem těm bolákům nadobro řekneme "pápá".
Odborníci rozdělují akné na tři typy - lehké, střední a těžké. Trpíte-li lehkým, či středním typem, mohou vám opravdu naše rady pomoci, avšak máte-li typ těžký, je potřeba navštívit kožního lékaře.

Co je potřeba si na začátku uvědomit?

V prvé řadě začneme těmi nejzákladnějšími radami, které bychom měli zaručeně vědět ze všeho nejdříve. Na začátek je potřeba si uvědomit, že akné není jen problém vnější, ale je způsoben také problémy vnitřními. Nestačí tedy jen pečovat o pokožku a brát akné jako nemoc kůže, ale začít si udržovat i vnitřní orgány, které bychom měli zásobovat dostatkem léčivých a výživných látek.

7 rad, jak se zbavit akné

Akné rada 1

Pupínky jen tak "nenípat"! Nejlépe, je-li to u vás nutností, až po napaření, kdy jsou pory otevřené. Jede-li však zrovna na nějakou důležitou schůzi a na napařování vám nezbývá čas, "vynípněte" boláky alespoň pomocí čistého kapesníku, neboť pod nehty se skrývá velké množství bakterií.

Akné rada 2

Pokožku bychom měli dvakrát denně (ráno a večer) opláchnout určitým čistícím prostředkem, který je vhodný pro náš typ pokožky. Neměli bychom volit klasické mýdlo, neboť to naši pokožku vysušuje, což vede ke zvýšení tvorby kožního mazu. Podívejte se v drogerii po speciálních kosmetických mýdlech proti akné.

Akné rada 3

Jedenkrát týdně se doporučuje peeling, který pomůže odstranit odumřelou vrchní vrstvu naší pokožky a tím vede ke čerstvě vypadajícímu vzhledu.

Akné rada 4

Rada pro ženy - nechoďte spát neodlíčené, jelikož po té se zacpávají póry, což vede ke vzniku dalšího akné.

Akné rada 5

Mezi mýty o akné se zařadila rada o tom, že make-up zhoršuje akné, avšak jak se někdy stává, i mýty nemusí být pravdivé, což zaručeně platí i v tomto případě. Důležité je si vybrat ten správný make-up, který nám pomůže nejen pupínky zakrýt, ale současně je i léčí.

Akné rada 6

Máte-li po různých léčbách pokožku vysušenou, naučte se používat i hydratační krém, který vám tento problém pomůže rychle odstranit. Po sportu je vhodné svůj obličej opláchnout, kdy smyjete pot, který by mohl zavinit další tvorbu akné.

Akné rada 7

Mnohé problémy s akné může vyřešit správně zvolená antikoncepce. Je to s podivem, ale hormony v antikoncepci vyřeší u spousty žen a dívek problémy s akné. Pokud tedy akné trpíte, poraďte se o tom se se sbojí lékařdkou, případně si nechte prášky předepsat.
Naložme se svou pokožkou a vzhledem, co nejsprávněji, ať už patříme mezi teenagery, či dospělé.

Triky s rtěnkou

31. ledna 2010 v 20:49


Sarah Monzani, držitelka Oskara za make-up pro film "Evita", přináší pár užitečných triků:
"První krok při líčení rtů je, že nanesete na rty trochu make-upu nebo korektoru a rozetřete ho tak,abyste zakryli přirozenou linii vašich rtů. Tím můžete korigovat jejich tvar a poskytnete tak dobrý základ pro svoji rtěnku. Barva rtěnky tak bude ta pravá a vydrží déle než jindy."
"Během Vašeho prvního denního líčení použijte na aplikaci rtěnky štětec na rty. Štetcem rtěnku lépe nanesete a vyplníte tak všechny nerovnosti Vašich rtů. Tento postup prodlouží trvanlivost líčení."
"Pamatujte si, že jasné a světlé barvy zvýrazní a opticky zvětší Vaše rty. Jasná zářivá barva vytvoří úžasně velké rty, ale taky upoutá na jejich možné nedostatky (tvar a velikost)."
"Rtěnka v neutrálních barvách zmenšuje příliš velké rty. Příliš tmavé odstíny rty opticky zmenšují a zužují."
"Matné odstíny absorbují světlo a jemně potlačují jejich přirozený vzhled. Když chcete plné a přitažlivé rty, používejte perleťové rtěnky nebo lesky na rty. Ty odrážejí světlo, rty zvýrazňují a dělají je opticky větší."
"Do středu Vašeho spodního rtu naneste zlatý lesk. Rty tak budou plné, smyslné a přitažlivé."

JAKÁ JSI?

26. srpna 2007 v 0:06
JAKÁ JSI PODLE DATUMU NAROZENÍ?
1.spolehlivá
2.milující

3.vášnivá
4.zakomplexovaná
5.svůdná
6.milá
7.drsná
8.slušná
9.plachá
10.náročná
11.spolehlivá
12.nešťastná
13.výjmečná
14.vybíravá
15.falešná
16.rozmazlená
17.okouzlující
18.něžná
19.nedočkavá
20.krásná
21.dokonalá
22.přemýšlivá
23.netrpělivá
24.šťastná
25.zajímavá
26.klidná
27.vtipná
28.obyčejná
29.nevěrná
30.přitažlivá
31.ukecaná
CO JE NA TOBĚ HEZKÉHO PODLE MĚSÍCE NAROZENÍ?
Leden-vlasy,oči
Únor-nos,uši
Březen-všechno

Duben-krk,chodidla
Květen-tělo,ramena
Červen-víčka,obličej
Červenec-řasy,ruce
Srpen-rty,obočí
Září-nohy,ústa
Říjen-zadek,prsa
Listopad-oči,záda
Prosinec-rty,obličej

ZAMILOVANÉ SMS

3. července 2007 v 15:23
Chtela bych byt slzou, narodit se ve tvych ocich, stekat ti po tvari a zemrit mezi tvymi rty.
Tvá ústa jsou jak růže,tvé tělo jak hedvábí,toužím usínat ti v náručí.Miluji tě lásko má a chci být jen a jen tvá.
Chci tě trochu rozptýlit,přivést tě k tomu,aby si myslel jen na mě,a poslat ti jeden nádherný polibek!
Já vím že tě nesmím vídat, já vím, že tě nesmím znát, já vím že tě nesmím líbat, ale přesto tě musím milovat!
Chci tě trochu rozptýlit,přivést tě k tomu,aby si myslel jen na mě,a poslat ti jeden nádherný polibek!
Podivej se na hvezdy uvidis tam moji tvar, podivej se do vody, zas tam budu ja, podivej se pred sebe, zas tam budu ja, podivej se pred sebe, uvidis me tam stat tak uz jen nevahej a nezne me objimej
Mesic uz sel davno spat, ted nam vladne slunicko, touzim polibek Ti dat, probudit Te malicko. A pak zase vic a vic, polibek krasny jako sen , pro tvuj nadherny den!
Chci na Tebe myslet - myslim na Tebe.Nechci na Tebe myslet - myslim na Tebe.Chci myslet na neco jineho - myslim na Tebe.Nechci myslet na nic - myslim na Tebe!
Jsi me srdce, ktere bije uvnitr me duse, jsi moje duse, ktera se skryva v me myslence, jsi moje myslenka, ktera se skryva v me mysli, jsi ma mysl, ktera smeruje jen k Tobe, jsi cely muj zivot.
Ty slzy nech at oschnou ja mam Te porad rad. Pojd se brouzdat rosou a poslouchat vodopad.
Jsi princ, ja vila bloudici tmavym lesem. Nejednou hudba a tvoje oci… Kamen v srdci puknul a severak nas v prachu spojil. Tady zacina nas pribeh…
Miluju život,protože mi dal tebe.Miluju tebe,protože ty jsi můj život
Těžké je mít někoho rád a nesmět mu polibek dát,to je jako u studánky stát a žízní umírat.
Tak jako slavicek miluje haj, tak jako andilek miluje raj, tak jako kvetina miluje nebe, tak i ja miluji tebe.
Mam te rada ty to vis, delas ze me neznas, nevim jak to myslis, nejses jak se zdas!
Pekny den,hodne stesti v nem, usmev na tvari, co Tvuj den rozzari. Hodne prima chvil.., jak rad bych s Tebou byl.
Srdce srdci srdce dalo, srdce srdci prisahalo.Ted to srdce srdce prosi, at to srdce v srdci nosi.
Trapim se trapim, ze jsi tak daleko. Nevim, co to je. Proc jsem tak na mekko. Nechci byt sama, nechces byt sam. Co proto udela kazdy z nas.
 
 

Reklama

MOJE IKONKA

IKONKA NA WEB
MANŽEL A SYN MOTOCROSS